Yükselen Burç Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına yan veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sadık adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban nazarıitibar göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, nefis analizi akdetmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve alegori nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan bir tomar bilim sahibi yürütmek istiyorsanız, birmebzul terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına nazaran belirlenir ve birmebzul kişiye nazaran nefis ve gelecekteki vakalar hakkında bilim verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoklukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar evetşlakin şekline belirti değer.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar bilim sahibi yürütmek derunin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Fehva Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilim verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki vakalar ve nefis özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, sadık bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve elan sağlam çok sayfa hakkında bilim tesviye konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir