Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum alanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde bellik tesisu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye bölümünde ev olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkili çalışmalar yürüten KALKO, birkötü ayak topu, sepet topu karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı gün Türkiye’nin en kocaman özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birkötü cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her sene birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir