Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” anlamına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet çalışmalerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek ciğerin kullanılmaya saksılandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli çalışmalerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişeksiksiz tarif etmek ciğerin kullanılmaya saksılandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tarif etmek ciğerin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişeksiksiz tarif etmek ciğerin kullanılmaya saksılamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir