Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çısoy en yetişkin miktarda ilaç karınerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği düzlükı izam etmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun bili nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen başarı medlulında ülkesini kalıcı oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet başvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Kayranında artık sahici bir uzman olmasıyla beraberinde kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında arsa edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam arasında en çok patent başvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Adamı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kalık etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle hayırlı aksiyonlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse de asla çalışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde yapmak üzere sağaltma yuğrunda vüruttirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine yetişkin bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tespit etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha müşküllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile başarılı olmuştur. Hiçbir kötü (taç bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonra ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Tamlık çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birhayli şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arsa almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Yardımcısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta taçıkların geçmesi karınin belli başlı bir çağı beklesek de bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile karınerisinden kolay bir biçimde sağaltma edebilmek karınin bu kullanılıyor. Hatta tensel aksiyonlev bozukluğunu da sağaltma kılmak karınin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış öfkee karşı mukavim ve müşküllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başvurularının 2000 adetine yaklaşanın adalet sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı aksiyonleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri ev istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine binalabilecek en namuslu katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da yetişkin vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde arsa düzlük öbür bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir miktarda farmasötik deneşelendiren patentinin adalet sahibi olması ve başvurusunu ilk yaratıcı eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın yapı taşı amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzlükında çalışmalarını kalıcı genleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birhayli posta Türkiye Senenin Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil dar dışında yani kürevi anlamda da birhayli ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların zıtlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde hayırlı aksiyonlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birhayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış ölçü yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arsa düzlük bir kızıl sahası ile beraberinde başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı ölçü yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a yayımcı eroin ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yapmak üzere iki endüstriyel hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada reylerine arsa verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin katılmış ölçü sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise doğal malzeme binasındaki abesluklar sebebiyle faik derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik genişlik planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine iyi rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arsa düzlük detaylara bakılırsa hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir